Jeśli szukasz kameralnej sali do ćwiczeń jogi to świetnie trafiłaś/eś!

Las Joga to pierwsza szkoła jogi w Zalesiu Górnym (Piaseczno, Góra Kalwaria), zlokalizowana na pięknej, cichej, leśnej działce. Stworzyłam to kameralne miejsce bo szukałam przytulnej przestrzeni do praktykowania ukochanej jogi, bez konieczności dojeżdżania do Warszawy. Sala do ćwiczeń stworzona została z wysokiej jakości materiałów- dominuje w niej drewno, naturalne barwy, kominek w formie kozy i przytulne oświetlenie. Podczas zajęć używam olejków eterycznych, świec, kadzidełek i różnych instrumentów, co służy pogłębieniu stanu relaksu i wyciszenia.

W Las Joga wzmocnisz i rozciągniesz ciało, uziemisz się jak również odpłyniesz głową od trosk i zmartwień.

Co jasne, wszystkie zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych i certyfikowanych nauczycieli jogi, w różnych stylach: Iyengar, Hatha Joga, Vinyasa, Zdrowy Kręgosłup, Yin Yoga, i z czasem wiele innych.

W Las Joga panuje przyjazna i życzliwa atmosfera, mam nadzieję, że poczujesz się tutaj jak u siebie w domu.

„Kiedy wasze ciało, umysł i dusza będą zdrowe i harmonijne, przyniesiecie zdrowie i harmonię otaczającym was ludziom, podarujecie zdrowie i harmonię światu – nie będzie to skutkiem wycofania się
ze świata lecz przemiany w żywą cząstkę ciała ludzkości.”

BKS Iyengar

POZNAJ NASZ ZESPÓŁ :

Katarzyna Borowska

Joga towarzyszy mi dopiero kilka lat, ale zdążyła wprowadzić wiele niesamowitych zmian w ciele i umyśle. Co daje mi joga? Przede wszystkim uwolniła mnie od bólu kręgosłupa, który po dwóch ciążach i pracy przed komputerem dawał się mocno we znaki. Teraz moje ciało z każdym rokiem praktyki zmienia się, staje się bardziej miękkie, płynne, wolne od napięć, a umysł podążając za ciałem staje się spokojny i klarowny, świadomość natomiast patrzy chętniej do wewnątrz. Na własnym przykładzie doświadczam, że miękkie ciało to również miękki umysł 😉 I tego staram się uczyć na moich lekcjach.

W 2019 roku zostałam nauczycielem Jogi Integralnej po 400 godzinnym kursie u Wiktora Morgulca, który był moim pierwszym nauczycielem jogi (metoda Iynegara). Od tamtej pory kontynuuję naukę jogi, głównie w stylu Iynegara ale również Yin Yogi, jogi powięziowej, hormonalnej, Vinyasy czy Ashtangi.
To lista nauczycieli, których wiedza inspiruje mnie do prowadzenia zajęć: Wiktor Morgulec, Konrad Kocot, Dominika Trebczyńska, Katarzyna Marcinkowska, Hanna Gryzińska- Onifade, Janusz Dąbrowski, Radek Rychlik, Olga Kuriata, Adrianna Suska, Jackie Nett, Sharat Arora, Patrizia Walden.
Lista wspaniałych i inspirujących nauczycieli stale rośnie, ponieważ nauka o możliwościach ciała i umysłu stale się poszerza, a ja uwielbiam być „na bieżąco”.

Anna Sadowska

Praca z ciałem była dla mnie jednocześnie pracą z twórczością,
z teatrem, wiele lat tańczyłam współczesny, uczyłam się akrobatyki, teatru fizycznego, moje ciało podążało za mną. Teraz ja podążam
za ciałem i na odwrót, joga dała mi wewnętrzny wgląd w tą relację,
na zaprzyjaźnienie się ze sobą.

W nauczaniu jogi koncentruje wokół intencji dbania o siebie, zauważania relacji z ciałem (obszaru self care). Wiedzę czerpię z kursu nauczycielskiego certyfikowanego przez Yoga Alliance RYS 200. Moja codzienność i praktyka łączą się ze sobą, ciągle się uczę się uczyć.

Lilianna Celmer

Kim jestem? Oto ja-kobieta niezależna – 47 lat,  spełniona mama dwójki dzieci, w stabilnym związku, po długiej karierze zawodowej
w mega dużej firmie.

Teraz wreszcie nadszedł mój czas, kiedy to mogę w pełni realizować się tak, jak czuję i pragnę! 

Całe życie interesowało mnie ciało, jego wnętrze, wszelkie procesy
w nim zachodzące, ich nierozerwalny związek z umysłem.

Doświadczenia znajomości ciała dała mi wieloletnia praca w Centrum Onkologii.

Jednak dopiero praktyka jogi pozwoliła mi wejść głębiej, bardziej świadomie w zrozumienie tego co dzieje się w moim wnętrzu.

Tak oto w 2018 roku otworzyłam nowy rozdział życia kończ kurs instruktorski, dający uprawnienia do prowadzenia zajęć. Stałam się licencjonowanym instruktorem ze specjalizacją z zakresu: hatha joga.

Kocham ruch i wszelkie procesy z tym związane dlatego kolejnym kursem instruktorskim jaki zdobyłam jest instruktor pilates
I i II stopnia.

Z miłości do ciała zdobyłam także umiejętność masażu Lomi lomi nui, w którym wciąż staram się rozwijać.

 

Jednak to joga pozostaje głównym punktem moich działań. Praktyka własna, ciągłe poszukiwanie siebie w otaczającej rzeczywistości  oraz szerzenie wiedzy o nas samych poprzez ruch i medytację to moja pasja i sens istnienia na ten moment.

Wspieram rozwój świadomości propagując jogę jako sposób życia dla każdego bez względu na wiek i stan fizyczny jego umysłu i ciała.

W 2019 roku rozpoczęłam projekt “Rehabilitacji Kobiet leczonych z powodu nowotworów złośliwych gruczołu piersiowego”, który wciąż trwa.

Prowadzę zajęcia hatha jogi we własnym lokalu w Górze Kalwarii, w Konstancinie oraz w kilku świetlicach wiejskich w gminie Prażmów. Moim celem jest rozruszać okoliczną społeczność i nadać jej więcej wiary we własne możliwości właśnie poprzez jogę.

Namaste

Marek Konieczny

Kocham bluesa, las i ciszę. Oldtimery i podróże. Góry i książki.
Medytację zen praktykuję od 10 lat.
Inicjację na buddyjskiej ścieżce odbyłem w klasztorze Plum Village w południowej Francji.
Od tego czasu działam w warszawskiej sandze Uśmiech Buddy i wracam regularnie do Plum Village.
Moimi nauczycielami są wietnamski mnich i przywódca duchowy Thick Nhat Hanh oraz jeden z jego uczniów Murrey Corke.
Medytacja i ich nauki pomogły mi żyć bardziej świadomym życiem, stać się lepszym, bardziej szczęśliwym człowiekiem.
Chcę dzielić się moim doświadczeniem i wiedzą w nadziei, że staną się inspiracją i wsparciem dla innych.
Za sobą mam bogatą przeszłość biznesową zarówno w koncernach międzynarodowych jak i we własnej firmie.
Jestem ojcem 4 wspaniałych córek oraz dziadkiem 3 wnuków. Od 20 lat mieszkam w Zalesiu Górnym.

Siedzimy i chodzimy z uważnością i obserwacją oddechu w Las Joga w każdy piątek o 19.30.
Poza siedzeniem i chodzeniem rozmawiamy. Dzielimy się doświadczeniem, uczymy się od siebie. 
Z otwartością i bez indoktrynacji.
Dołącz, jeśli szukasz uważności, obecności tu i teraz, przyjaznej praktyki medytacyjnej.