1. Wybierz interesujące cię zajęcia i jeśli masz pytania lub wątpliwości przyjdź 10 min przed rozpoczęciem zajęć.
 2. Załóż wygodne ubranie do ćwiczeń i ubierz się na cebulkę- ciepła bluza i skarpetki mogą być przydatne podczas relaksu i pasywnych wersji pozycji.
 3. Zabierz swoją matę do jogi (nie karimatę). Ze względów higienicznych najlepiej ćwiczyć na swojej macie.
 4. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia maty do jogi. Po zakończeniu zajęć maty wypożyczone są dezynfekowane, a matę prywatną zabierasz ze sobą lub zostawiasz na półce pod schodami.
 5. Zgłoś nauczycielowi wszystkie problemy zdrowotne i ewentualne ograniczenia i kontuzje w ciele.
 6. Pomoce do jogi (koce, wałki, krzesła, paski i wiele innych) są dostępne na sali ale możesz również korzystać ze swoich pomocy.
 7. Przed zajęciami wyłącz telefon aby nie przeszkadzał uczestnikom w praktyce.
 8. Cenne rzeczy zabierz ze sobą na salę.
 9. Opłaty za zajęcia dokonaj po zakończeniu zajęć.
 10. Przyjdź tylko w pełnym zdrowiu. Jeśli zaobserwujesz u siebie pierwsze symptomy infekcji- pozostań w domu i nie narażaj innych.
 11. Nie obawiaj się zacząć 🙂 Tylko pierwszy krok jest trudny i wymaga odwagi. Później ciało jest wdzięczne za wykonany trud i pracę na macie.

Namaste.

Najczęściej zadawane pytania:

 1. Nigdy nie ćwiczyłem/am jogi. Czy dam radę?

Oczywiście, że tak. Każdy kiedyś zaczynał. Tylko pierwszy krok jest trudny i wymaga wiary w siebie.

2. Jakie zajęcia będą najlepsze na początek?

W sumie na każdych zajęciach osoba początkująca będzie zauważona i zaopiekowana przez nauczyciela. Polecam jednak zacząć od spokojniejsze wersji jogi np na zdrowy kręgosłup lub jogi integralnej wieczornej, gdzieś dość powoli i prezyzyjnie przechodzimy z pozycji na pozycję. 

 1. Jak długo trwają zajęcia?

Zajęcia trwają od 75 do 90 minut. Każda lekcja kończy się około 10 minutowym relaksem (Siavasana). 

 1. Jak się ubrać?

Ubierz się w wygodny, nie krępujący ruchów strój sportowy plus ciepła bluza i skarpetki. Najlepiej ubrać się na cebulkę ponieważ relaks i pasywne wersje pozycji mogą spowodować wychłodzenie ciała. Jogę najlepiej jest ćwiczyć na boso ale decyzja należy do ciebie. 

 1. Co muszę ze sobą wziąć? Czy maty do jogi są dostępne na sali?

Na sali dostępne są wszelkie pomoce do jogi. Matę do jogi (nie karimatę) ze względów higienicznych najlepiej posiadać swoją ale jeśli nie masz maty to istnieje możliwość wypożyczenia jej na miejscu. Maty wypożyczane są dezynfekowane po zajęciach. 

 1. Jak przygotować się do zajęć?

Najlepiej nie jedz min 2 godziny przed treningiem. Jeśli nie jest to możliwe to nie wykonuj ćwiczeń zbyt intensywnie, unikaj skrętów i pozycji odwróconych. 

 1. Czy można płacić kartą?

Nie, na ten moment nie można płacić kartą ale można zapłacić BLIKIEM lub przelewem.

 1. Czy honorujecie karty typu Multisport?

Na ten moment niestety nie. W tak kameralnym studio takie karty są nieopłacalne. 

 1. Mam problem z kręgosłupem, kolanami, barkiem itp. Czy mogę przyjść na zajęcia?

Jeśli lekarz, fizjoterapeuta czy rehabilitant nie zabronił ci praktyki jogi, to jak najbardziej możesz przyjść na zajęcia. Pamiętaj aby wszelkie dolegliwości czy kontuzje zgłosić nauczycielowi przed zajęciami. Jeśli w trakcie zajęć poczujesz się gorzej, od razu przerwij trening i zgłoś to nauczycielowi. Pamiętaj, że to ty odpowiadasz za swoje ciało. Nauczyciel zachęca do głębszej praktyki ale decyzja na końcu należy do osoby ćwiczącej. Dlatego podczas zajęć należy być czujnym i uważnym na siebie by odbierać sygnały płynące z ciała.